Obecnie w klinikach najczęściej posługujemy się jednorazowymi igłami, jednak wiele przyrządów jest zbyt drogich i wtedy należy je sterylizować

Fakt, że zawsze stosuje się jednorazowych igieł jest oczywisty dla wszystkich. Czasy, kiedy stosowano tą samą igłę wiele razy, odeszły już do przeszłości. Jednakże wciąż istnieje spora grupa przyrządów, które używa się przez kilka nawet lat, gdyż są nazbyt kosztowne, żeby je zutylizować.

badanie

Autor: COM SALUD Agencia de comunicación
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak wszystkie wskazówki Sanepidu sugerują, że kategorycznie powinny być one wówczas poddane odkażaniu po wszelkim użyciu.
wełna

Źródło: pixabay.com
Sterylizacji poddawanych bywa wiele przyrządów w salonach piękności lub w gabinetach dentystycznych.

Ciekawi Cię mieszczący się w tym portalu materiał? Kliknij więc dodatkowo tu oraz sprawdź więcej na tej stronie (http://sosushi.pl/restauracja-sushi-rokietnica/) na omawiany problem!

Zwykle chodzi o takie przedmioty jak: noże, endoskopy, nożyczki, końcówki do mikrodermabrazji i wiele innych. Aby wszystko odkazić stosuje się autoklawy klasy B – , czyli takie, które mają wysoki poziom sterylizacji i przebrnęły przez wszelkie testy Sanepidu. Stosownie do unijnego podziału istnieją trzy rodzaje autoklawów: N, S i B, gdzie B jest najwyższą klasą. Z tego powodu autoklaw stomatologiczny wszędzie musi być klasy B. W innym przypadku przyrządy dentystyczne nie mogłyby być używane wielokrotnie. Autoklaw jest urządzeniem, które używa duże ciśnienie, żeby zabić wszelkie zarazki. Powinien być hermetyczny oraz mieć zawór bezpieczeństwa. Najlepiej, gdyby był relatywnie nieduży (jak mikser) i łatwy w użyciu.

Szpitale oraz salony nie powinny funkcjonować bez autoklawów. Z tego powodu radzi się kupno tych atestowanych maszyn, dzięki którym będziemy pewni, że nikt z naszych klientów niczym się w naszym gabinecie nie zarazi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*