Klinika leczenia niepłodności spełnia marzenia?

Posiadanie potomstwa to marzenie wielu par. Większa część z nich nie ma problemu z urzeczywistnieniem tego marzenia, ale są osoby, które o dzieci starają się od lat bez rezultatu.

To właśnie dla tych par wyjściem może być klinika leczenia niepłodności.

Klinika leczenia niepłodności

Źródło: www.gyncentrum.pl

Całe działanie rozpoczyna się od pełnych badań. Najpierw wykonuje się badanie sibo badanie wrocław nasienia mężczyzny. Zaczyna się od tego, gdyż badanie kobiety jest bardziej inwazyjne. Analizuje się ilość plemników, ich ruchliwość i inne parametry. Niewielka liczba plemników nie oznacza niepłodności. naturalnie, są wtedy kłopoty z zapłodnieniem, ale przy obecnym rozwoju nauki nie jest ono niemożliwe. Zatem nawet niedobre wyniki takiego badania nie powinny podłamywać. To bardziej wskazanie do dalszego postępowania.

Po wstępnych badaniach klinika specjalizująca się w leczeniu niepłodności prawdopodobnie skieruje nas na wizytę u specjalisty endokrynologa. Ten lekarz pozwoli wykluczyć problemy hormonalne, które bardzo często są przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Dobrze jest skorzystać z internetu i poszukać najlepszego specjalisty. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło, na przykład „endokrynolog Katowice” i dostaniemy długą listę lekarzy. Warto najpierw poczytać opinie o nich, by nie narazić się na wizytę u człowieka, który potraktuje nas źle.

Gdy już będziemy wiedzieć na czym polega nasz problem może okazać się, że receptą jest zapłodnienie in vitro. Musimy szczególnie uważać przy wyborze szpitala. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę choćby „in vitro Opole” znajdziemy ogromną listę lekarzy parających się sztucznym zapłodnieniem. Nie łapmy jednak pierwszego lepszego. Zapytajmy bliskich, sprawdźmy opinie lekarza i kliniki w internecie. Metoda in vitro jest droga, więc musimy mieć gwarancję, że trafimy w ręce najlepszego lekarza (więcej).

A kiedy już nam się uda? Wymarzona ciąża to powód do wielkiej radości, ale też strachu. Należy wówczas być pod opieką dobrego lekarza, który zajmie się zdrowiem naszym i dziecka. Jeżeli idzie o badania prenatalne koszt jest niemały, część lekarzy nie chce wypisywać na nie skierowań, ale zdecydowanie dobrze jest je wykonać. Pozwolą na wcześniejsze wykrycie możliwych nieprawidłowości i rozpoczęcie leczenia.

Dzieci są ogromną radością i cudowne jest to, że rozwój medycyny pozwala na leczenie bezpłodności.

Źródło: Gyncentrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*