Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Prawdopodobnie wszyscy już słyszeli, jak bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest smog. Brudne powietrze, jakie wyjątkowo w sezonie zimowym truje nasze ciało.
Coraz to większym ambarasem są także alergie wziewne – alergeny, które je powodują, także unoszą się w powietrzu.

fotografia - randka

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd z roku na rok coraz to więcej ludzi decyduje się na nabycie sprzętów, jakie oczyszczają powietrze w naszych pomieszczeniach.

Sprawdź więcej porad na stronie (http://www.sklep.panko.pl/pulapki-na-szkodniki-doniczkowe) – rzucą nowe światło. Nie obawiaj się – one dotyczą zbliżonej problematyki, więc również Cię zabsorbują!

Warto dowiedzieć się, jak działa taki oczyszczacz powietrza.

krótkowzroczność

Autor: Subwave_Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyszczacz powietrza jest to przenośne narzędzie o wielkości parędziesięciu centymetrów. Stawiamy je przeważnie na podłodze. Tradycyjne urządzenia zaopatrzone są w wiatrak jak też parę typów oczyszczających filtrów. Zaawansowane przyrządy posiadają również wkomponowany jonizator powietrza. Wspomniane urządzenia posiadają na dodatek rozmaite inne, niezwykle przydatne funkcje. Są w stanie filtrować powietrze z alergenów, bądź papierosowego dymu. Oczyszczacze takie likwidują również pył, zarodniki pleśni, a nawet brzydkie wonie. Ogromną zasługą owych funkcji są znajdujące się we wspomnianych przyrządach filtry HEPA. Dużo oczyszczaczy działa w dosyć banalny sposób. Rozpoczynają pracę, gdy je włączymy i kończą po wyłączeniu ich. Skąd jednakże będziemy wiedzieć, kiedy jest idealna pora na włączenie czy też przyśpieszenie pracy przyrządu? Poniektórzy fabrykanci najnowszych modeli rozwiązali tenże kłopot oraz wyekwipowali swe przyrządu w system czujników, jakie cały czas samodzielnie śledzą stan powietrza w budynku.

Czujniki te mogą monitorować na przykład ilość kurzu w powietrzu, stan temperatury, czy występowanie niemiłych woni. Kiedy czujniki wykryją przekroczenie norm, narzędzie powiększa szybkość pracy, do czasu wyeliminowania zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*