Co zrobić, aby treningi po urazie nie sprawiały bólu?

To nieprawda, że aktywność fizyczną podejmuje się tylko w celu utrzymania smukłej sylwetki. Odpowiednia aktywność ruchowa może być pomocna w odzyskaniu sprawności ruchowej po kontuzji i wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie. Żeby bezpiecznie wykonywać samodzielne ćwiczenia po doznanej kontuzji, warto zaopatrzyć się w profesjonalne akcesoria sportowe.

Bieganie

Autor: Go Sport
Źródło: Go Sport
Nie istnieje chyba doskonalsza rzecz na rynku akcesoriów do fitnessu niż taśma do ćwiczeń – . Ten niepozorny kawałek tworzywa ma bardzo szerokie przeznaczenie i jest odpowiedni zarówno do realizowania ćwiczenia rehabilitacyjne, jak i do domowej, codziennej aktywności fizycznej. Taka taśma zajmuje niewiele miejsca, jest tania i przy jej pomocy można wykonywać wiele zróżnicowanych ćwiczeń. Jeśli jednak preferujemy sport hulajnoga wyczynowa w terenie, uwielbiamy bieganie, albo grę w piłkę nożną, warto zakupić profesjonalne stabilizatory stawów kolanowych, ponieważ to właśnie stawy kolanowe przeważnie ulegają obrażeniom w czasie uprawiania sportu.

Zarówno taśma do ćwiczeń, jak i stabilizatory muszą być odpowiednio dopasowane do użytkownika, aby mogły należycie spełniać swoją rolę. Taśmy dostępne są w różnych kolorach i długościach, ale nie ze względów wizualnych – poszczególne barwy wskazują różny opór taśmy, natomiast długość wpływa na uniwersalność taśmy, im jest dłuższa, tym więcej różnych ćwiczeń można za jej pomocą wykonać. Kupując taśmę do ćwiczeń dla siebie, trzeba zdecydować się na taką, aby przy jej użyciu odczuwać opór, ale by ćwiczenia nie stanowiły dla nas zbyt dużego wysiłku siłowego. Nie dość, że prawidłowa dobrana taśma zwiększa zakres ruchu po kontuzji, wzmacnia mięśnie i polepsza ogólną wytrzymałość, to na dodatek wspaniale rzeźbi barki, brzuch, pupę i inne części ciała. Stabilizator kolana ma natomiast przede wszystkim ochraniać stawy przed zbyt dużym obciążeniem, czy ewentualnymi urazami, a jednocześnie minimalizować dyskomfort, jeżeli kolano jest już po przebytym urazie.

Stabilizacja to nie to samo, co krępowanie ruchów – dobry stabilizator będzie odpowiednio przylegać do nogi, ale przy tym umożliwi nieskrępowane poruszanie się. Co więcej, powinien być wykonany z dobrych jakościowo materiałów oraz być uszyty bezszwowo, co zapobiega otarciom. Na rynku stabilizatorów odnajdziemy mnóstwo różnorodnych produktów, warto wśród nich poszukać takiego, który odpowiada wszystkim naszym potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*