W jaki sposób zadbać o siebie zimą

Smutna jesienna atmosfera to nie wymówka, by przestać dbać o formę. Do lata jeszcze sporo dni, zatem mądrze ten sezon spożytkować na rzeźbienie zgrabnego ciała. Systematyczne chodzenie na siłownię w rzeczywistości tanie nie jest. Rozwiązaniem jest jednorazowe zgromadzenie środków na sprzęt treningowy, który można zainstalować w mieszkaniu. Taki rowerek treningowy wpasuje się nawet w małym pokoju.

odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Rowerek treningowy (rowerki do domu) to wspaniała rzecz dla każdego, kto obawia się zimna i woli nie szusować na powietrzu. To znana sprawa, że jesienią nietrudno się zaziębić, a cierpieć w łóżku z bólem gardła i gorączką raczej nikt nie kocha. rower magnetyczny do treningu to wyjście z wszystkich kłopotów – ćwiczyć na nim da się w ogrzewanym pokoju, oglądając dobry film albo słuchając radia.

Eliptyczny trenażer to rozwiązanie analogiczne do rowerka, lecz bardziej wszechstronne. Człowiek obciąża na maszynie jednocześnie kończyny dolne, jak i ręce, ponieważ jest zmuszony na zmianę odpychać bądź przyciągać drążki, które razem z nartami” generują ruch. Trening całego ciała jest niezwykle korzystny dla osiągnięcia silnego efektu zużywania tkanki tłuszczowej i wspomaga szlifowanie ogólnej kondycji.

Bieżnie do biegania to świetne zastępstwo truchtania na świeżym powietrzu. Porządna maszyna tego typu posiada dużo praktycznych funkcji pracy, które pozwalają na udawanie truchtania po ciężkim obszarze. Bieżnie do biegania idealnie pasują do odbywania treningu interwałowego, który lepiej likwiduje tłuszcz, niż klasyczny trening sprzęt crossfit biegowy. Opiera się on na naprzemiennych okresach biegu szybkiego, gdzie HR sięga największego poziomu, oraz wypoczynkowego truchtu.

Atlas do ćwiczeń (altasy kulturystyczne) to mocno uniwersalne urządzenie. Markowe modele dopuszczają stymulowanie wszystkich rejonów klatki piersiowej, barków oraz ud. Atlas to spora oszczędność metrażu. Należy mimo to pamiętać, że nic tak efektywnie nie tworzy muskulatury, jak trening na wolnych ciężarach, takich jak sztanga.
Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*